در بورس

عرضه خودرو در بورس نیازمند افزایش تیراژ تولید است

عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران از عدم تاثیر عرضه خودرو در بورس بر وضعیت قطعه سازان سخن گفت.

عرضه خودرو در بورس کالا تاثیر چندانی بر مشکلات قطعه سازان نخواهد داشت چرا که مشکل عرضه از سوی خودروسازان همچنان وجود دارد و در نتیجه تعداد محدودی خودرو در بورس عرضه خواهد شد. بنابراین این تصمیم تغییر زیادی در صنعت خودرو ایجاد نخواهد کرد.

پیش از عرضه خودرو در بورس باید زمینه افزایش تیراژ تولید را فراهم کرد و با میزان تولید فعلی خودروسازان قطعا بورس کمک زیادی به صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور نخواهد کرد. همچنین با کاهش عرضه و افزایش تقاضا خودرو مصرف کنندگان از عرضه خودرو در بورس منتفع نخواهند شد.

عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران خاطرنشان کرد: قانون اول علم اقتصاد عرضه و تقاضا است با عرضه محدود خودرو در شرایط فعلی و افزایش تقاضا هیچ مکانیزم اقتصادی نمی تواند به تولید کنندگان و مصرف کنندگان کمک کند. لذا بورس با وجود چنین شرایطی نمی تواند مکانیزمی را طراحی کند که خودرو با شرایط بهتر و قیمت ارزان تر به دست مصرف کننده برسد. البته با توجه به اینکه عده ای توانستند خودرو از خودروسازان بخرند و در بازار با قیمت آزاد بفروشند ممکن است عرضه خودرو در بورس بتواند رانت را کاهش دهد.

رزمخواه در پاسخ به این پرسش که آیا انتقال قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت می تواند به آرامش صنعت خودرو کمک کند، گفت: عملکرد سازمان حمایت تفاوت چندانی با شورای رقابت ندارد همان طور که در گذشته نیز قیمت گذاری خودرو توسط سازمان حمایت انجام شده است. البته بنده موافق حذف شورای رقابت در امر قیمت گذاری هستم زیرا موجب افزایش بوروکراسی شده است اما با توجه به اینکه سازمان حمایت مانند شورای رقابت تابع تصمیمات سیاسی و خودروساز تابع مکانیزم های صنعتی و اقتصادی است شرایط به گونه ای می شود که در حال حاضر در آن قرار داریم.

به گزارش خبرخودرو عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران ضمن اشاره به عوامل موثر در افزایش قیمت خودرو بیان کرد: عواملی چون مدیریت دولتی، عدم به روز رسانی تکنولوژی و روش های تولید، تحریم ها و عدم ارتباط با صنعت خودرو روز دنیا موجب افزایش قیمت خودرو شده است.

اطلاعیه ویژه مشتریان شرکت اتیه کویر
دلایل کم شدن روغن خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30 − = 22

ناوبری

سبد خرید من

بستن
Viewed

Recently Viewed

Close

خوش آمدید !

حریم خصوصی ثبت نام سیاست حفظ حریم خصوصی.

قبلا ثبت‌نام کرده‌اید؟

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟