موتور

دلایل کم شدن روغن خودرو

احتمالا روغن اتومبیل شما هم کم شده و همین امر سبب نگرانی شما شده است.کم شدن روغن خودرو یکی از مشکلاتی است که خیلی از افراد را درگیر کرده است، این مشکلات می توانند ناشی از موارد زیر باشند.

ممکن است نشتی روغن از این موارد باشد.

۱ – کاسه نمد عقب میل لنگ

۲ – واشر زیر سینی جلوی میل لنگ

۳ – واشر در پوش سوپاپ‌ها

۴ – واشر فیلتر روغن

۵ – واشر پمپ بنزین

۶ – کاسه نمد گلویی دلکو

۷ – واشر کارتر

۸ – پیچ تخلیه روغن باشد

پس از مراجعه به مرکز تعمیرات خودرو آن‌ها را شناسایی و در صورت لزوم عوض نمایید.

توجه داشته باشید این‌که خودرویتان روغن کم می‌کند از جمله مسائلی است که کارشناسان خودرو آن را امری طبیعی می‌دانند و جالب است بدانید که حتماً لازم است که خودرو روغن کم کند! اما از دیدگاه شما که از اتومبیل استفاده می‌کنید این امر، امریست غیر عادی و حتی ممکن است فکر ‌کنید که نشانه‌ای از خراب شدن خودرویتان می‌باشد. مکانیک‌های خودرو و کارشناسان در پاسخ به این سؤال که ” چرا ماشین روغن کم می‌کند ” اظهار می‌نمایند که با توجه به کارکرد موتور و نیز ذات موتور در شرایط مختلف و به علت بالا رفتن حرارت در اتومبیل، روغن موتور خودرو کاهش می‌یابد. که البته این امر، امری طبیعی می‌باشد.

 

از روغن موتور متناسب با خودروی خودتان استفاده کنید

استفاده از روغن‌هایی که سبک‌تر می‌باشند ضمن این‌که مصرف سوخت را کاهش می‌دهند برای تولیدکننده موتور هم امکان بیشتری فراهم می‌سازند تا قادر باشند آلودگی‌ گازهای خروجی از اگزوز را نیز کاهش دهند. این امر موجب شده است به جای استفاده از روغن‌های سنگین‌تر، تمایل به استفاده از روغن‌هایی که سبک‌تر می‌باشند افزایش یابد که در نتیجه آن کاهش متداول در موتورهای امروزی از سابق بسیار بیشتر هم شده است.

نکته آخر

حجم روغن موتور باید همیشه مقدار مشخصی باشد تا موتور کارکرد استانداری داشته باشد.

اغلب رانندگان و مالکان خودرو در زمان برخورد با کم کردن روغن احساس نگرانی می کنند و گمان می کنند که خودرویشان خراب شده است و باید به تعمیرگاه مراجعه کنند. در صورتی که این تصور صحیح نیست و هر روغن کم کردنی عیب در موتور خودرو محسوب نمی شود. تبخیر شدن روغن، طراحی موتور، عدم انتخاب موتور مناسب و شرایط رانندگی از دلایل کاهش حجم روغن موتور هستند

عرضه خودرو در بورس نیازمند افزایش تیراژ تولید است
اگر قصد پارک طولانی خودرویتان را دارید این مطلب را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 7

ناوبری

سبد خرید من

بستن
Viewed

Recently Viewed

Close

خوش آمدید !

حریم خصوصی ثبت نام سیاست حفظ حریم خصوصی.

قبلا ثبت‌نام کرده‌اید؟

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟